top of page

Meeskonna lugu

Ehitusagentuuri projektijuhtide meeskond koosneb värvikatest ja humoorikatest inimestest, kes kõik kostavad kui ühest suust, et nad on oma tööga väga rahul. „Meil seal memos kästi öelda,“ kõlab naljatlevalt. On aga aru saada, et rahulolu ei väljendata seepärast, et kästi, vaid seepärast, et töökohaga ollakse tõesti rahul. 

Liikuvast tööst olenemata on Ehitusagentuuri projektijuhid kergesti ühise keele leidnud ja kuigi nad kontoris sageli kokku ei juhtu, võib nende omavaheline klapp kõrvaltvaatajas kadedustki tekitada. Tundub, et rõõmsa meele saab ettevõttest kindlasti kaasa ning kollektiivi juttu saadavad alati naerupahvakud. Kõik viis kolleegi – Kaarel, Hannes, Gerta, Vita ja Priit – on enne Ehitusagentuuri sattumist käinud oma radu ja tegutsenud erinevates eluvaldkondades. Kes on ise ettevõtluses kätt proovinud; kes lisaks ehitusteadmiste omandamisele koolis juurat õppinud; kes aga juba kooliajast teadnud, et soovib ehitusalal karjääri teha. Ehitusagentuur ühendab vägevat seltskonda.

Ettevõttes võib oma koha leida igaüks, kes valdkonda tunneb ning sel alal tegutseda soovib. Nõnda võib uus meeskonnaliige eelnevalt näiteks tantsutreenerina töötanud või pidanuks ema õhutusel õmblejaks hakkama. Tähtsaim on tahe ehitusvaldkonnas töötada, soositud on eneseareng, pädevuse ja kvalifikatsiooni tõstmine. Greta, kel on silme ees sihiks näiteks ehitusalase kohtueksperdi amet, väärtustab seda eriti kõrgelt. Laia silmaringiga tegus naine ongi õppinud nii õigus- kui ka ehitusinseneriteadust ning töötab Ehitusagentuuris alates 2021. aasta juunist. Kes on kohusetundlik ning naudib iseseisvat töötamist, see võetakse avasüli vastu.

Tööellu sisse elamine läheb väga libedalt. Värskemate liitujate hulka kuulub ka Kaarel, kes on meeskonna liige 2021. aasta aprillikuust ning, nagu ta ise ütleb, vaatab platsil torusid. Ainult vaatamisest muidugi ei piisa, tööd peab ka tegema, aga see on igati meeldiv. Kaarel on hästi kohanenud ja usub Ehitusagentuuri kui hea firma tunnuseks olevat seda, et juhtkonna ja projektijuhtide vahel valitseb usaldus. Kaarel ütleb, et kõik on arusaajad inimesed. Lahendustele orienteeritud ettevõttes leitakse probleemidest väljapääs ja kui töö on tehtud, on kõik korras. Gertagi nõustub, et ükski mure ei jää jagamata ning rõhutab, et uus meeskonnaliige peaks kindlasti olema aus ka selle suhtes, milles ta esialgu veel nii hea ei ole. Ehitusagentuuris on alati võimalik areneda ja juurde õppida.

 

„Mulle meeldib tööd teha selles kollektiivis, kus on haritud, targad, intelligentsed inimesed,“ lausub Vita, kes vastutab peamiselt müügitöö eest. „Siin on selline euroopalik stiil.“ Uuendusmeelsus ja pidev areng iseloomustavad Ehitusagentuuri hästi. Vita kiidab koolitustel osalemise ja enese arendamise osa väga.

 

Ehitusagentuuri juhtkond julgustab iga töötajat iseenda taset tõstma ja uusi väljakutseid vastu võtma, sest see avab tööelus uusi uksi.

On näha, et kompetentne, toetav ja sihikindel tiim ongi ettevõttes ootamas. Hannes ütleb, et kollektiiv on ümber ja kedagi üksinda ei jäeta. Seepärast kerkivad projektijuhi jutus positiivsena esile ühisüritused ja mõnus meeskonnatunne. Hannes on Ehitusagentuuris töötanud juba mõned aastad ning leiab, et ettevõtte töökorraldus võimaldab kiiresti iseseisvuda ja tööülesannete kõrgusel püsida. Hannes kinnitab, et tööpõld on lai, niisiis igav ei tohiks küll hakata.

Ühtsustundele lisaks pakub Ehitusagentuur piisavalt vabadust ja iseseisvust, mis kajastuvad selles, et tööaeg on paindlik. Kaarel sõnab: „Mulle meeldib kõige rohkem Ehitusagentuuris see, et sa oled ikka täiesti oma aja peremees. Saad ise täpselt sättida, millal sa teed tööd ja kuidas.“ Kõik projektijuhid hindavad seda väga ja ei soovikski muud moodi. Neile sobib, et saab valida nii osa- kui ka täiskoormuse vahel ning vastavalt vajadusele töötada terve nädala või mõnel päeval. Ehitusagentuuris on kaugtöö soositud ja koosolekute tarbeks ei pea füüsiliselt kohale tulema. Vaba aega, mis tööle-koju sõitmise arvelt tekib, saab veeta perega või sisustada hoopis ettevõttepoolse sporditoetuse kasutamisega ja Gerta kombel jõusaalis akusid laadimas käia.

Kui need, kes ettevõttesse viimase paari-kolme aasta jooksul tööle tulnud, Ehitusagentuuri plusse loetlevad, oskab vanem olija Priit nende sõnu vaid kinnitada. „Kõik on hästi, väga meeldiv on.“ Selle tõestuseks räägib Priit, kuidas ta seitsme aasta eest kella üheksaks hommikul oma auto maja ees olevasse parklasse parkis, uksest sisse astus ja enam ära minna ei tahtnudki. Tuli ja jäi. Tema ampluaa on ehitusjärelevalve ja muinsuskaitseline järelevalve. Mis on see, mis teda pika ajaloo ja püsikliendibaasiga Ehitusagentuuris hoiab? „Ei ole põhjust ära minna!“ Kui ka see ei näita, et Ehitusagentuur on koht, kus töötada sooviks, siis mis üldse näitab?

Ehitusagentuuri inspireeriv meeskond hindab seega enim ettevõtte poolt pakutavat paindlikkust, isikliku arengu toetamist ning muidugi lahendustele orienteeritud,  abivalmeid ning toetavaid tiimikaaslasi.

meeskond 1.jpg
bottom of page